Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-12-10 19:13:25

magda pawlak

Moderator

3089669
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 11
Punktów :   

KOMUNIKAT!!!!

Sluchajcie... Dzisiaj dowiedziałam się, że do tego tematu, który musimy teraz oddać, należy dołączyć również spis podstawowej literatury (ok 5 pozycji) , bo inaczej temat nie zostanie zatwierdzony! Czyli jak najszybciej piszcie tu na Forum tematy razem ze spisem literatury, żeby Pan Doktor Czaplicki mogł to przedstawić na zebraniu, które odbędzie sie chyba 15 grudnia!!!

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-12-10 22:12:58

mirelka156

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

Musimy chyba też wydrukować stronę tytułową, która jest na koncie w dzienniku wirtualnym

Offline

 

#3 2008-12-11 19:02:55

magda pawlak

Moderator

3089669
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 11
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

no tak, ale kiedy my ja dołączymy?? skoro zebranie jest 15 grudnia , to jest poniedzialek a  własnie na to zebranie powinna byc ta strona tytułowa

Offline

 

#4 2008-12-11 20:44:40

marcin kaniecki

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 12
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

dobrze ze ktoś dał znać o literaturze:) postaram się ją ułożyć do poniedziałku. Wydaje mi się, że mało osób tutaj zagląda i nie wszyscy będą mieli wydrukowane strony tytułowe i stworzoną podstawową literaturę. Myślę, że ten termin się przesunie do końca następnego tygodnia.

Podawajcie więc tematy swoich prac, by Pan Doktor je zatwierdził i byśmy mogli spokojnie drukować stronę tytułowa.

Offline

 

#5 2008-12-11 22:07:23

magda pawlak

Moderator

3089669
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 11
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

z tym, że i tak juz stron tytulowych nie przekażemy. Skupmy sie na tytułach i literaturze. Zróbmy chociaz tyle tak mi się wydaje... A może Pan Doktor się wypowie na ten temat, żeby nas jakos upewnić, co tak naprawde MUSIMY oddać do poniedziałku

Offline

 

#6 2008-12-12 10:33:29

mirelka156

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

No właśnie ale gdzie mamy wpisać te tematy?
Ja wpiszę tutaj

Temat: Taniec nowoczesny jako forma ruchu chętnie podejmowana przez młodzież.

Co zbadam?
Zbadam dlaczego młodziez tak bardzo interesuje się tańcem i chce tańczyć.
Kogo zbadam?
Choreografów prowadzących zajęcia taneczne dla młodzieży
lub
samą młodzież ( grupę taneczną ).
Jak zbadam?
Przeprowadzę wywiad z choreografami
lub
przeprowadzę ankietę wśród młodzieży.
Czego się dowiem?
Dowiem się dlaczego młodzież tak chętnie tańczy; z jakiego powodu młodziez wybiera taką formę aktywności ruchowej; jaki jest cel podejmowania tej aktywności ruchowej; jakie formy tańca nowoczesnego są szcze gólnie popularne; gdzie młodzież najchętniej podejmuje taką formę aktywnosci ruchowej.

Nie jestem pewna czy ten temat jest dobrze sformułowany dlatego proszę Was o pomoc.
Jeżeli macie jakis pomysł piszcie!!!!!
Z góry dziękuję

Offline

 

#7 2008-12-12 15:49:53

magda pawlak

Moderator

3089669
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 11
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

To ja tez tutaj napiszę, bo Przemek nie dokończył mojego tematu!!

TEMAT: Preferencje uczestników Uniwersytetu III wieku do wykonywania różnych form aktywności fizycznej.

( berzmienie takie sobie, dlatego prośba moja jest taka, żeby troche moze to zmienic.. z tym, że nie wiem jak to zrobić, żeby brzmiało ładnie i naukowo)

Co zbadam??
formy aktywności ruchowej, które preferują osoby starsze


(jesli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to dziękuję z góry!!)

Kogo zbadam???

Osoby starsze uczęszczające na Uniwersytet III wieku, zarówno Uniwersytet Łódzki jak i Uniwersytet Medyczny.

Jak zbadam?

Wykorzystując ułożona przez siebie ankietę

Czego się dowiem????
- jakie formy atywności fizycznej preferuja starsi
- jak wygląda wiedza osób starszych na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i lepsze samopoczucie
- co osoby starsze rozumieją pod pojęciem aktywność fizyczna (ruchowa)
- czy rekreacja poprawia samopoczucie oraz zdrowie starszych
- czy zdrowie pozwala starszym na uprawianie aktywnej rekreacji ruchowej
- jeśli nie pozwala, to czy w inny sposób starsi staraja się ruszać, np poprzez chodzenie na zakupy... itd



Literatura podstawowa:

1. "Aktywność fizyczna w promocji zdrowego starzenia się" Danuta Szałtynis, Tomasz Kochańczyk - Warszawa 1997
2. "Aktywność ludzi starszych na przykladzie polskich i francuskich stowarzyszeń społecznych" red. Małgorzata Dzięgielewska - Łódź
3. "Aktywność ruchowa osób starszych" Andrzej Jopkiewicz, 1996   
4. "Formy rekreacji ruchowej dla osób starszych" Grażyna Kołomyjska AWF Kraków 1992
5. "Ruch przedłuża młodość, korzysci z aktywnego trybu życia w starszym wieku" Adam Rosławski - Warszawa 2001
6. "Trzeci wiek bez starości" Andrzej Jopkiewicz, 2001

Ostatnio edytowany przez magda pawlak (2008-12-14 21:00:36)

Offline

 

#8 2008-12-12 19:49:04

katarzyna krysztofiak

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 5
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

z tą literatura to mnie zaskoczyliście , nic na ten temat nie słyszałam , również postaram sie określić literature , ale nie wiem czy dam rade do poniedziałku

Offline

 

#9 2008-12-13 19:59:25

aga skonieczka

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 5
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

T:Budowa ciała młodych pływaczek w porównaniu z ich nietrenującymi rówieśniczkami.

kogo zbadam:
dziewczynki trenujące pływanie w kl.IV i VI i ich rówieśniczki nie trenujące pływania.

co zbadam:
-dobór dzieci do klas pływackich
-cechy antropometryczne obu grup
-wpływ pływania na rozwój ciała

jak zbadam:
wykonam pomiary przyrządami dostępnymi, przeprowadzę wywiad lub ankietę


W doborze odpowiedniej literatury mam nadzieje,ze pomoże Promotor

Offline

 

#10 2008-12-13 20:50:54

tornado1985

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

Przemek zawsze kończy:D Lista tematów prac licencjackich jest na bieżąco przeze mnie aktualizowana w wątku (zajęcia nr 9).

Ostatnio edytowany przez tornado1985 (2008-12-14 17:00:20)

Offline

 

#11 2008-12-14 19:54:58

katarzyna krysztofiak

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 5
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

Temat :  "Stan edukacji pływackiej w klasach IV-VI."

               z punktu widzenia organizacji - tylko nie wiem czy to tez zaznaczyć w temacie czy nie ?

Kogo Zbadam :

Porównam szkoły które posiadają basen ze szkołami które go nie posiadają

Co zbadam :

- ile dzieci w kl 4- 6 mają zajęć na basenie w szkole z basenem i w szkole bez basenu ,
- czy dzieci wiedzą jak zachować się na kąpielisku ,
- czy wiedzą coś na temat bezpieczeństwa nad wodą ,
- ile czasu już pływają ,
- kiedy i gdzie zaczęli uczyć  się pływać,
- kto ich uczył pływać,
- na jakich obiektach uczyli się pływać i w jakim wymiarze ,
- czy lubią pływać ,
- czy uważają , że pływanie jest dla nich ważne czy jest mało znaczące,

Może dowiem się też jak wygląda edukacja dzieci w kl 4 - 6  w zakresie edukacji ratowniczej , ale myślę, że większość pytań nasunie mi się podczas pisania czy zbierania materiałów do pracy licencjackiej



Jak zbadam :

- ułożę przez siebie ankietę ,
- przeprowadzę " wywiad ' z opiekunami czy instruktorami na basenie , z pracownikami szkoły .



Co do literatury to mam nadzieje , że Pan dr. mi coś podpowie

Ostatnio edytowany przez katarzyna krysztofiak (2008-12-14 20:15:20)

Offline

 

#12 2008-12-14 19:56:19

Adaś Cichosz

Moderator

7095079
Skąd: Poddębice - Łódź
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 3
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

fajnie sie dowiedzieć o tym ze trzeba podac temat i literature na kilka dni przed

Offline

 

#13 2008-12-14 20:25:16

kasia brzezinska

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: KOMUNIKAT!!!!

Temat: "Stan edukacji pływackiej młodzieży licealnej"

Co zbadam:
Stan umiejętności pływackiej młodzieży i ich wiedzę ogólna na temat tej aktywności.

Kogo zbadam:
Porównam uczniów dwóch szkół licealnych. Jedna będzie szkołą wiejską, która nie ma zajęć na pływalni. Druga to szkoła łódzka - sportowa, która takie zajęcia prowadzi.

Jak zbadam:
Przeprowadzę ankietę wśród młodzieży.

Czego się dowiem:
Czy młodzież wie jak pływanie wpływa na ich zdrowie. Jak duże znaczenie mają zajęcia z pływania w szkole. Czy młodzież odbywała lub odbywa jakąś edukację pływacką - jeśli tak to przez kogo. Jak często uprawiają tą aktywność związana z pływaniem. Co wiedzą o bezpieczeństwie na basenach i innego rodzaju zbiornikach wodnych.

Kolejne zagadnienia związane z pracą nasuną mi się podczas zbierania materiałów i jej pisania.

Mam nadzieję iż promotor wskaże mi drogę co do dobory literatury ;]

Offline

 

#14 2008-12-15 01:37:01

marcin kaniecki

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 12
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

TEMAT: "Sprawność fizyczna chłopców w wieku 14-15 lat, trenujących piłkę nożną."


Co zbadam??
sprawność fizyczną chłopców w wieku 14-15 lat


Kogo zbadam???
chłopców w wieku 14-15 lat trenujących piłkę nożną

Jak zbadam?
Wykorzystując testy sprawności fizycznej (nie wiem jeszcze dokładnie który test)

Czego się dowiem????
dowiem się jaka jest różnica w sprawności fizycznej chłopców trenujących piłkę nożna w wieku 14-15 i ich rówieśników nie trenujących.



Literatura podstawowa:
1. Bangsbo J. "Sprawność fizyczna piłkarza" COS-Biblioteka trenera. Warszawa 1999
2. Drabik J. "Aktywność, sprawność i wydolność jako miernik zdrowia" AWF Gdańsk 1997
3. Gilewicz Z. "Teoria wychowania fizycznego" Warszawa 1964
4. Gołaszewski J. "Piłka Nożna" Poznań 2003
5. Pilicz S., Przewęda R., Trześniowski R., "Skale punktowe do oceny sprawności fizycznej polskiej młodzieży" AWF Warszawa 1993
6. Pilicz S. "Pomiar sprawności fizycznej" Warszawa 1997
7. Sozański H. "Podstawy teorii treningu sportowego" COS-Biblioteka trenera Warszawa 1997
8. Talaga Jerzy "A-Z sprawności fizycznej" Ypsylon. Warszawa 1995
9. Talaga Jerzy "Piłka Nożna - sprawność fizyczna specjalna. Testy" ZYSK I S-KA 2006
10. Talaga Jerzy "Sprawność fizyczna ogólna -Testy" ZYSK I S-KA 2004

Jest to literatura przykładowa i może się zmienić.

Offline

 

#15 2009-03-01 18:11:20

ZMonika

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 2
Punktów :   

Re: KOMUNIKAT!!!!

Temat:  Stan świadomości młodzieży gimnazjalnej w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Obszar pracy: uczniowie gimnazjum, z podziałem na chłopców i dziewczęta, i na klasy 1,2,3

Jak zbadam? Wykorzystam ułożona przez siebie ankietę plus pytania zaczerpnę z testów z pierwszej pomocy na egzaminie kończącym taki kurs na poziomie gimnazjum

Co zbadam ? jak wskazuje temat stan świadomości młodzieży gimnazjalnej w zakresie udzielania pomocy czyli stan wiedzy teoretycznej i praktycznej z wyżej zawartego zakresu

Czego się dowiem??
•    stan wiedzy m. gimnazjalnej na temat pierwszej pomocy
•    skąd tą wiedzę, informacje nabyli
•    czy potrafią wykorzystać teorie w praktyce
•    czy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw w ich środowisku w domu, w szkole, w czasie wakacji i na wolnym powietrzu
•    czy zachowują się bezpiecznie?

Bibliografia: 
1    A. Dziak, M. Dziak, B. Kamiński ,, Pierwsza pomoc” podręcznik dla średnich szkół medycznych Warszawa 1988 r. wyd. PZWL Wydanie V poprawione
2    Waldemar Fibiger  ,,Pierwsza pomoc” Instytut Wydawniczy CRZZ
3    David Kennedy, Peter Fitzgerald ,,Urazy i kontuzje sportowe u dzieci” Dom Wydawniczy REBIS Poznań 2001
4    Józef Zych ,, Wypadki młodzieży szkolnej” Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych Warszawa 1984
5    Artur Dziak ,,Wypadki i zachorowania nagle” Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych Warszawa 1989
6    A. Dziak B. Kamiński ,,Wypadki w domu” Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich Warszawa 1973

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.benten.pun.pl www.mat-inf.pun.pl www.discordia-forum.pun.pl www.dangerousteam.pun.pl www.thewayoftheninja.pun.pl